Συζητήσεις για τα νέα των KISS...

Συντονιστής: KISS ARMY TEAM

Άβαταρ μέλους
By alexakiss
#24150 Καλησπέρα καλησπέρα....

Ελπίζω να είστε όλοι καλά. Φαντάζομαι είδατε KISS και σεις όπως είδα και εγώ. Γιόρτασα τα γενέθλια της 18-5 με τον καλύτερο τρόπο 9 χρόνια μετά (ουάου) Τι μου έμεινε λοιπόν από αυτά τα γενέθλια;

Απόδοση μπάντας: Η σκηνική παρουσία τελικά δεν πρόκειτε να ξεπεραστεί όσα χρόνια και αν περάσουν. Είναι ίδωλα όπως και να το κάνουμε. Παρά το ξεπερασμένο της ηλικίας τους τρέχουν πάνω στην σκηνή σαν 20άριδες που λέμε. Ο σταρ της βραδιάς για εμένα ήταν ασυζητητί ο Tommy. Ο άνθρωπος τσακίζει κόκκαλα.

Φωνή Paul: Σε καμία περίπτωση κακή. Ναι δεν είναι ο Paul πριν 10 χρόνια αλλά ήταν σε καλό επίπεδο. Σε καμία περίπτωση δεν σε αφήνει απογοητευμένο.

Σόου: Επιτέλους είδα το τελεφερίκ από κοντά ρε φίλε... Τόσα DVD τόσα χρόνια ήταν το μόνο πράμα που δεν είχα δει από κοντά στα live τους

Έκπληξη: Ασυζητητί το Flaming youth! Δυσάρεστη έκπληξη όμως σίγουρα (για εμένα τουλάχιστον) η απουσία του Love gun...

Επίλογος: Ελπίζω να γίνει άλλη μια φορά τουλάχιστον... Προβλέπω άλλη μια περιοδία στην γηραιά ήπειρο οπότε ίσως τους δούμε άλλη μια φορά

Υ.Γ Ευχαριστώ πάρα πολύ τον Eric και τον Tommy. Ολοκλήρωσαν την συλλογή μου ονειρεμένα...

Σας παραπέμπω μερικές από τις φώτο που έβγαλα από το live εδώ:

https://www.instagram.com/p/BUQHUg0DwZX/

https://www.instagram.com/p/BUQFvK_Dqwi/

Για όσους δεν ξέρουν από ίνσταγκραμ μόλις πάτε πάνω στις φώτο θα σας βγάλει ένα βελάκι στα δεξιά. Το ένα ποστ έχει δύο φώτο και το άλλο έχει 9

Και ένα βίντεο εδώ

KISSARMY KISSARMY KISSARMY KISSARMY KISSARMY KISSARMY KISSARMY
Άβαταρ μέλους
By Ace_Nek
#24151 Καλησπέρα,

Έστω και αργά. Το δικό μου feedback δεν είναι και τόσο χαρούμενο όσο του Αλέξη. Η μπάντα έχει σκυλοβαρεθεί. Πέρα απο τα χρόνια που έχουν περάσει, το πολύ το κύριε ελέησον το βαριέται και ο παπάς. Στη περίπτωση των KISS το πολύ το I Was Made For Loving You το βαριέται και ο Gene. Καθώς επίσης το πολύ War Machine το βαριέται και ο Paul. Γενικά θα πρέπει να κάνουν κάτι οι KISS να επανέλθουν στο προσκήνιο αλλιώς το κοινό στις συναυλίες ολοένα και θα μειώνεται.

Σχετικά με τη συναυλία που είδα στη Βιέννη, το κοινό ήταν για πολλές σφαλιάρες. Είναι η πρώτη μου συναυλία KISS που βγήκε η μπάντα, με Deuce παρακαλώ, και δεν με ακούμπησε κανένας. Δεν κουνήθηκε φύλλο. Όλοι με τα κινητά στο χέρι και οι υπόλοιποι με τα χέρια σταυρωμένα. Μοναδικό!

Θα μπορούσα να γράψω άπειρα λογάκια για την κατάντια του Rock κοινού καθώς επίσης και για τη λογική των KISS "άλλη μια μέρα στο γραφείο" αλλά ας δώσω τόπο.

Κατα τα άλλα ήταν η 4η φορά που τους βλέπω και μάλλον η τελευταία.
Άβαταρ μέλους
By alexakiss
#24152 Ωωω τελικά υπάρχει ζωή στον πλανήτη φόρουμ χαχαχαχα
Δεν θα διαφωνήσω ότι είναι στον αυτόματο. Και ναι έχουν βαρεθεί. Το θέμα είναι η αντιμετώπιση του κοινού κιόλας σε άλλες μπάντες. Βλέπουν πχ ACDC και Guns N Roses που παίξανε πριν 3 μέρες εδώ και λένε για μπαντάρες κλπ ενώ οι KISS πλέον δεν αντιμετωπίζονται 100% έτσι. Η μπάντα να ξαναέρθει στο προσκήνιο είναι απίθανο πλέον. Κακά τα ψέματα το γκραν φινάλε δεν είναι μακριά. Πιστεύω μέχρι το 2020 να γίνει και αυτό και να γίνει η πραγματική Farewell tour των KISS και να τους δούμε τελευταία φορά. Όσο αφορά το να τους ξαναδείς που είπες νομίζω ότι για έναν χρόνο δεν θα έρθουν στην Ευρώπη οπότε θα το έχεις ξεχάσει αυτό που λες χαχαχαχα οπότε ίδωμεν. Τους είδε και ο Σάκης αλλά δεν μου είπε εντυπώσεις να πω την αλήθεια. Να δούμε αν θα γράψουν και άλλοι εδώ γιατί ένα πουλάκι μου είπε τα λέτε μόνο στο Facebook :P