Trading Magazines - Books of KISS

Συντονιστής: KISS ARMY TEAM

Άβαταρ μέλους
By StratosAce
#22483 πολλες βλακιες λεει! δεν σκεφτομαι ουτε καν να το αγορασω ..αυτο το No Regrets καλο ειναι ? λεει αληθειες ή μπαρούφες ?
Άβαταρ μέλους
By sakismandratzis
StratosAce έγραψε:πολλες βλακιες λεει! δεν σκεφτομαι ουτε καν να το αγορασω ..αυτο το No Regrets καλο ειναι ? λεει αληθειες ή μπαρούφες ?

βασικά , από του ace την άποψη αλήθεια λέει ..
αν και μερικά πράματα σαν να μην τα θυμάται καλά ..
όπως πχ. που λέει πως ο gene του έσωσε την ζωή όταν τον
τράβηξε από την πισίνα και έτσι δεν πνίγηκε ...
ενώ ο gene είναι σίγουρος πώς δεν έσωσε τον ace αλά τον peter ..

γέρασαν και λογικό είναι να τα μπερδέβουν λίγο

αλά αλλού ήθελα να καταλήξω ... πως και ο paul ετοιμάζει
δική του βιογραφία .... έτσι είπε πάντως σε ένα inteview
που είδα πρόσφατα ....
Άβαταρ μέλους
By EvilStrutter
#22512 Να φανταστώ Ελλάδα ούτε για πλάκα δεν πωλείται.
Άβαταρ μέλους
By StratosAce
EvilStrutter έγραψε:Να φανταστώ Ελλάδα ούτε για πλάκα δεν πωλείται.

Το No Regrets του Ace πωλειται στα Public..ισως αμα στειλεις ενα e-mail στον φερουνε απο το Amazon!

o Βruce Kulick ειχε γραψει ενα βιβλιο και οταν το πηγε στον εκδοτη του λεει "θα βαλεις και κανενα θαψιμο.βρισιδι καμια dirty ιστορια.." αλλα ο Bruce δεν δεχτηκε γιατι οντως ειναι καλος ανθρωπος και δεν το συνεχισε..και μπραβο του!

Καποιος που θα διαβασε το βιβλιο του Peter εχει κατι ενδιαφερον να πει? κατι ελεγε οτι στην περιοδεια με Aerosmith τον πληρωναν 10.000 $ ενω τον Tommy περισοτερα και διαφορα τετοια λεει κατι καλο?
Άβαταρ μέλους
By Jimsolo
StratosAce έγραψε:Καποιος που θα διαβασε το βιβλιο του Peter εχει κατι ενδιαφερον να πει? κατι ελεγε οτι στην περιοδεια με Aerosmith τον πληρωναν 10.000 $ ενω τον Tommy περισοτερα και διαφορα τετοια λεει κατι καλο?

Εάν όντως συνέβη κάτι τέτοιο είναι όντως για γερό κράξημο...Και εγώ θεωρώ οτι ο peter τα έχει ψηλοπαίξει γενικά αλλα αυτό είναι απο τα απαγορευμένα.... :wink:
Άβαταρ μέλους
By sakismandratzis
#23078 sorry gia ta greeklish prota prota ala edo pou eime den yparxei ipologisths
me ellinikous xaraktires ... to kalo omos eine pos brika epiteloius xrono na diabaso
to biblio tou peter ... to eliosa se dio meres mesa ...
kai h alithia eine pos esto kai ta misa na eine alithia ...
eine akoma pio malakes apo oti nomiza oi kiss

bebaios omos kai den masisa ta sapia tou peter pos itan to thima ths ipotheshs ..
(poli mpla mpla kai autos) erikse poli thapsimo .. idika ston ace ...

den ksero re magkes ..
ego pistebo pos parolo pou to epaize skliros gangster htan toso kalos kai agathos pou oloi ton gamousan .. kai giauto tora klegete ..

ta basika .. ypetragoudara to beth .. xoris emena den tha itan tipota oi kiss ...
kai ti tragoudara to beth ...

pios alos ektos ton strato to diabase kai exei na prosthesh kati ?
Άβαταρ μέλους
By Ace_Nek
#23079 Το κατέβασα και ξεκίνησα να το διαβάζω. Μετά από 20 σελίδες το παράτησα αλλά θα το πιάσω πάλι σύντομα. Σίγουρα ο Peter είναι κλάψας αλλά και ο Gene είναι παλιομπαμπέσης στάνταρ.
Άβαταρ μέλους
By PsychoHarry
#23832 Λοιπόν το διάβασα και αυτό. Εχοντας πλέον διαβάσει τις 3 από τις 4 αυτοβιογραφίες των original μελών (όλες πλην του Gene) έχω να πω τα εξής.
Λάσπη, θάψιμο, πουστιές, μαλακίες, μπινιές, μπουνίες, πισώπλατες μαχαιριές, προδοσίες, λεφτά, μουνιά, ψωλές, ναρκωτικά, ξεφτιλίκια κλπ κλπ
Τι να πω πλέον; Εχασα την εκτίμησή μου προς τα πρόσωπά τους (σε άλλους λιγότερο, σε άλλους περισσότερο). Θα τους αγαπώ μέχρι να πεθάνω, αλλά πλέον θα τους βλέπω με άλλο μάτι. Το τι γινόταν πίσω από τις μάσκες, πίσω από τα χαμόγελα και πίσω από τους δίσκους είναι από άλλο πλανήτη. Ισως πιο μακρινό και από τον Jendel!
O Gene φραγκοφονιάς, μαμάκιας και βρωμιάρης.
Ο Ace μπεκρής, τεμπέλης και πρεζάκιας.
O Peter κλάψας, γκρινιάρης, σαπάκι και αμόρφωτος. (και πρεζάκιας)
Ο Paul ανασφαλής. ντίβα και μουλωχτός (aka σουπιά). Και θεός!
Θα μπορούσα να γράφω για ώρες αλλά δεν έχει νόημα. Επίσης αφήνω απ'έξω το κεφάλαιο "γυναίκες" γιατί έχει και αυτό πολύ ζουμί.
Σίγουρα ήταν απολαυστικά βιβλία και φώτισαν άγνωστες πτυχές τους, αλλά με όλα αυτά που έμαθα.....
KISS KISS KISS
Άβαταρ μέλους
By alexakiss
#23840 Είναι απορίας άξια πως αυτοί οι 4 τόσο διαφορετικοί χαρακτήρες κόλλησαν μεταξύ τους και φτιάξανε το συγκρότημα-γίγαντα που όλοι ξέρουμε. Απορώ πραγματικά πολλές φορές με αυτό το θέμα. Και να μην έχεις διαβάσει τα βιβλία τους μπορείς όντως να το δεις αυτό και στα live τους. Φαίνεται δηλαδή ότι ο Gene είναι ο 'τα κάνω όλα για το χρήμα' ο Paul ο καυλιάρης, ο Ace ο την ήπια γουστάρω τρέμε Τζίμι Χέντριξ, και ο Peter ο ποιο 'ήρεμος' (κυρίως από το πρόσωπο του αλλά όταν τραγουδούσε εκείνος το διασκέδαζε κοινώς είχε την φάση πάνω του 'α με παίζουνε και εμένα τα άλλα τα παιδάκια) Αυτό μου το έχουν πει και άτομα που έχουν μάθει τους KISS από εμένα. Εγώ βέβαια δεν έχω διαβάσει τις βιογραφίες όπως εσείς αλλά διαβάζω ένα άλλο KISS βιβλίο αλλά επειδή το διάβασμα το βαριέμαι όοοοοοοοοοοοοοοοταν το τελειώσω ίσως πιάσω και τις βιογραφίες τους. Αλλά και από αυτό που διαβάζω τώρα (Nothin' to lose: The making of KISS 1972-1975) μπορείς να δεις ότι ο Gene και ο Paul είναι bossy φάση. Το λένε και τα άτομα που τους έζησαν εκείνη την εποχή εξάλλου.
By nickgr74
#23842 το μονο βιβλιο που μου λειπει..
επειδη δεν εχω μαθει κ δεν μ αρεσει να κατεβαζω...ειδικα κιςς...
μεσα στον μηνα θα το παρω...
τυπικα τωρα...τομονο βιβλιο που θα χε αξια θαταν του bill aucoin..
απο την μερια του ο καθενας λεει οτι θελει,
η πλακα ειναι αν βγαλουμε υπερβολες τζην..επιτυχια κτλ..
ειναι αυτο πιο κοντα στην αληθεια..κ ομως..