Bootlegs and Original Videos & DVD's

Συντονιστής: KISS ARMY TEAM

Άβαταρ μέλους
By Garth Knight
#7009 θα βγουνε οπου να'ναι και σε Ευρωπαικη εκδοση PAL-REGION 2 και τα 3 KISSOLOGY!!!Οποτε και φτηνοτερα και θα τα βρεις πιο ευκολα!
Τελευταία επεξεργασία από Garth Knight και 26 Σεπ 2008 14:22, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By ChrispAceFrehley
#7886 ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ KISSOLOGY 2 AΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ!ΚΑΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ?
Άβαταρ μέλους
By friderikos
#7887 kala ekanes!exeis tin eukairia na apolapsis tin tainia ton KISS! Ego to exo kai xairomai!
Άβαταρ μέλους
By admin
BON έγραψε:ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ KISSOLOGY 2 AΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ!ΚΑΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ?

Πολύ καλή επιλογή.
Επίσης το KISSOLOGY 3 είναι πάρα πολύ καλό!
Άβαταρ μέλους
By ChrispAceFrehley
#7966 ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ!ΜΕ ΒΟΗΘΑΝΕ ΠΟΛΥ!!!
Άβαταρ μέλους
By ChrispAceFrehley
#7973 ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΤΟ KISSOLOGY 2!ΕΧΕΙ Κ ΕΝΑ BONUS DVD ΑΠΟ ΤΟΚΙΟ!ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΧΕΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ?
Άβαταρ μέλους
By Garth Knight
#8138 πρεπει να βγει και KISSOLOGY 4 (2000-2008)?
Άβαταρ μέλους
By GLADIATORGR
#8139 paidia ego katevasa to KISSology 3 apo to internet 4Gb pou itan alla eixe mesa mono tin Synaulia tou Sao Paolo 1974 kai itan o gene me ton Paul kai tous 2 allous xoris ACE kai Peter kai den itan oute bamenoi oute eixan stoles oute to megalo KISS pou anabosbinei se ka8e synaulia mipos den einai to ay8entiko???
Άβαταρ μέλους
By PsychoHarry
#16837 Αγόρασα και εγώ το KISSOLOGY 3.Εχω προλάβει να δω λίγο,αλλά αλλού θελω να σταθώ.Εχει μέσα μια δήλωση του Gene (την οποία αγνοούσα) σχετικά με το reunion.Αναφέρει ότι δεν ήθελε να γίνει και ήταν αντίθετος.Επίσης χαίρεται που έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους (προς το κοινό) αλλά απο την αρχή ως το τέλος ήταν ένα βασανηστήριο... :|
Άβαταρ μέλους
By PsychoHarry
#18062 Επανέρχομαι στο KISS ology 3 για να σχολιάσω εν τάχει τις περιοδείες (Reunion,P.Circus,Farewell).Λοιπόν αν και στο topic για τις καλύτερες περιοδείες είχα διαλέξει αυτές του Reunion και P.Circus πρέπει λιγάκι να αναθεωρήσω.Στη μεν Reunion η μπάντα (κυρίως οι Ace,Peter) είναι τελείως ασύνδετη.Λογικό βέβαια μετά απο 16 χρόνια.Χαρακτηριστικό παράδειγμα το λάθος του Peter στο Deuce,που "κολλάει" και δεν μπάινει όταν πρέπει και αφήνει τον Gene "ξεκρέμαστο" :lol:
Τα σκηνικά σε σχέση με τις 2 επόμενες tour είναι σχετικά λιτά (για KISS μιλάμε πάντα).Παρόλα αυτά η κάυλα του original line-up σε συνδυασμό με την επιστροφή του make up είναι απίστευτη!
Στη P.Circus tour η μπάντα είναι σαφώς πιο δεμένη(λογικό μετά απο την περιοδεία που προηγήθηκε) και τα σκηνικά τρομερά (χάρη στα 3D σκηνικα).Βέβαια τα μέλη της μπάντας μας παρουσιάζονται κάπως πιο τροφαντοί,πιο γεματούληδες :lol: κάτι που αποδεικνύει πόσο πετυχημένη ήταν η Reunion tour.
Και πάμε τώρα στη μεγάλη εκπληξη.Farewell tour.
Πραγματικά δεν περίμενα να εντυπωσιαστώ τόσο!Απίστευτη εμφάνιση!Σκηνικά ΘΕΙΚΑ που σου θυμίζουν γιατί οι KISS είναι η καλύτερη μπάντα Live.Απόδοση ψυχωμένη!Λες και είναι η τελευταία τους (δεν θέλω σχολια.... 8) ).Ο Paul δείχνει σε όλους γιατί είναι ο κορυφαίος frontman,κινητικότατος σε κάνει να ξεχάσεις ότι πλησίαζε τα 50 (τότε).Ο Gene σε τρελά κέφια,ο Peter διακριτικός αλλά ουσιαστικός στις τελευταίες του αξιοπρεπείς εμφανίσεις(σε αντίθεση με το Alive Symphony).Και ο Ace?O Ace είναι λες και έχει πέσει σε καμιά μαρμίτα με κάποιο ναρκωτικό και παρόλο που εκτελέι πιστά τα καθηκοντά του φαίνεται να βρίσκεται "αλλού".Ενα νωχελικό,"νηφάλιο" στυλάκι...
Το κοινό του NJ είναι πιο ενεργητικό απο του LA (βλέπε P.Circus Tour) και γενικά συντελέι σε μία απο τις καλύτερες εμφανίσεις των KISS σε DVD.
PS.Ειδική μνεία πρέπει να κάνω στη φλογερή ξανθιά (ΘΕΑ) με το κόκκινο φόρεμα στις πρώτες σειρές!Η γλώσσα της συναγονίζεται αυτή του Gene.Ανετα!Περριτό να πω ότι κλέβει την παράσταση και απο την ίδια τη μπάντα :ban?:
Θα μπορούσα να πάω να τη ψάξω στο NJ έστω και 10 χρόνια μετά....
Άβαταρ μέλους
By yoshinatsu
PsychoHarry έγραψε:PS.Ειδική μνεία πρέπει να κάνω στη φλογερή ξανθιά (ΘΕΑ) με το κόκκινο φόρεμα στις πρώτες σειρές!Η γλώσσα της συναγονίζεται αυτή του Gene.Ανετα!Περριτό να πω ότι κλέβει την παράσταση και απο την ίδια τη μπάντα :ban?:
Θα μπορούσα να πάω να τη ψάξω στο NJ έστω και 10 χρόνια μετά....

Δεν την παλεύεις όμως, έτσι; :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By alexakiss
#24053 Τι κάνετε αγόρια; Καλά είστε; ελπίζω να το δει κάποιος το μέσατζ μου. Το Kissology 3 το έχω. Ψάχνω το region 0 να το κάνω δώρο κάπου (σε κάποια -μην γελάτε τσογλάνια - για την ακρίβεια) Επειδή σύντομα θα είμαι στην Ελλάδα παίζει να το βρω διαθέσιμο κάπου; Εσυ Νίκο το έχεις σε διπλό; Αν ναι ενδιαφέρομαι.