TA ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΣΤΙΣ 18 ΜΑΙΟΥ

Συντονιστής: KISS ARMY TEAM

Άβαταρ μέλους
By Ace_Nek
#20396 Έχουμε τα γενέθλια της συναυλίας στις 18/05/2008. Δε θα ξεχάσω ποτέ αυτό το πρώτο συναίσθημα που αντίκρυσα τους KISS μπροστά μου. 3 χρόνια και δεν έχω ξεχάσει τους πόνους στο σώμα μου μετά τη συναυλία. Έχω πάει σε πολλές συναυλίες από τότε. Σαν τους KISS μάγκες πουθενά. I Wanted The Best And I Got The Best!!!
Άβαταρ μέλους
By friderikos
#20397 ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟ ΝΕΚΤΑΡΙΟ. ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΥ ΜΑΖΕΥΤΗΚΑΜΕ ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΕΒΟΥΣΕ ΣΤΟ KISS ΠΟΥΛΜΑΝ ΝΑ ΠΑΜΕ ΜΑΛΑΚΑΣΑ.
ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΧΑΣΩ ΤΟ ΤΣΟΓΛΑΝΙ ΤΟΝ ΣΕΚΙΟΥΡΙΤΑ ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΕΙΛΗΣΕ ΚΑΙ ΠΗΓΕ ΝΑ ΜΕ ΠΝΙΞΕΙ.

ΟΜΩΣ ΤΟ ΣΥΜΑΝΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΔΑΜΕ ΤΟΥΣ KISS ΚΑΙ ΚΑΝΑΜΕ ΜΙΑ ΩΡΑΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ KISSARMY.

ΚΑΙ ΙΔΟΥ ΤΟ ΘΡΥΛΙΚΟ ΒΙΝΤΕΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΡΑΒΙΞΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ!!!

http://www.youtube.com/watch?v=uMCcs2rROJM
Άβαταρ μέλους
By BartSimmons
#20398 Μακράν το καλύτερο show που έχω δει ποτέ. Και μία ακόμη αφορμή για να πηγαίνω σε όσα περισσότερα live μπορώ.

Νομίζω πως έχω ήδη ξεχάσει τα περισσότερα από εκείνες τις μέρες. Την ταλαιπωρία που πέρασα για να ανέβω Αθήνα, την κούραση, την αϋπνία, το ταξίδι, όλα έφυγαν και το μόνο που έμεινε είναι λίγες ώρες γαμάτης μουσικής από το πιο καυτό συγκρότημα στον κόσμο!!

Και το video του Φριδερίκου είναι από τα καλύτερα που κυκλοφορούν από εκείνο το βράδυ σε ποιότητα ήχου. Πάρ'τε άλλο ένα από τα καλά:

Άβαταρ μέλους
By alexakiss
#20407 oi KISS einai t parel8on to paron kai to mellon mou. ekeini i mera itan i pio eftixismeni stn zwi m. akoma koitaw tn pena tou paul sto spiti, 8imame tn ki8ara tou paul p epese mprosta mou ala dn katafera pote na tn piasw gt eixe megalitero pleonektima apo mena o sekiouritas kai tn mazepse alla dn 8a ksexasw panw apola to oti ezisa kati p ligoi eixan tn tixi stn ellada na zisoun kai poloi ston kosmo gnk. me kryfes elpides na ksanaer8oun edw gia na ksanazisoume mia akomi fora to epos twn KISS ... keep rockin'...

ALEXA KISS
Άβαταρ μέλους
By PsychoHarry
#20447 Εστω και καθυστερημένα (δεν έχω ιντερνετ αυτές τις μέρες) ας γράψω τι θυμάμαι από αυτή την ιστορική μέρα για όλους εμάς...
Καταρχήν ακόμα δεν το έχω πιστέψει ότι είδαμε τους KISS στην Ελλάδα.Το live πέρασε σαν μία στιγμή και μπορώ να πω ότι δεν θυμάμαι τίποτα.... :!:
Τα μοναδικά πράγματα που με ξενέρωσαν ήταν:
1) Ο λιγοστός και ξενέρωτος κόσμος
2) Η κουρτίνα που έπεσε κατά λάθος στην αρχή
Κατά τ'άλλα ήταν μία σπό τις σημαντικότερες μέρες της ζωής μου!Δεν πίστευα στα μάτια μου όταν βγήκαν στη σκηνή με το Deuce...
Off topic:
Φίλε Alexakiss καλώς ήρθες στην παρέα μας και άν μπορείς γράφε στα Ελληνικά!Επίσης πρέπει να ομολογήσω ότι για "τοποθεσία" έγραψες την 1 από τις 3 πιθανές απαντήσεις που είχα σκεφτεί να βάλω εγώ!Τουλάχιστον το έγραψε κάποιος άλλος,εύγε!
Άβαταρ μέλους
By PsychoHarry
#23562 Σήμερα σηκώθηκα, κοίταξα το ημερολόγιο και είδα ότι έγραφε 18 Μαίου. Αυτή η μέρα για τους Έλληνες KISSάδες θα είναι πάντα σημαντική. Πέρασαν κιολας 6 χρόνια από την ανεπανάληπτη εμπειρία. Ήμουν νιος και γέρασα που λένε...
:RARAN:
Άβαταρ μέλους
By alexakiss
#23563 Όσα χρόνια και αν περάσουν το σίγουρο είναι ένα. Ήταν η πρώτη και η τελευταία φορά που ήρθαν στην Ελλάδα οι KISS και ευχαριστώ το Θεό που με ευλόγησε και είδα απο κοντά εκείνη την συναυλία. Εγώ θυμάμαι αρκετά πράματα (με βοηθάει και ότι έχω την συναυλία με χάλια λήψη όμως στο πισι μου) κυρίως αντιδράσεις μου. 2 όμως είναι αυτά που δεν ξεχνώ. Το 1 στο c'mon and love me που πιάνω την πένα του Paul, και το άλλο στο rock and roll all nite που όταν έσπασε η κιθάρα ο Paul με είδε που είχα τα χέρια μου σε στάση 'σε παρακαλώ Θεέ μου' μου την έστρωσε, δεν την έπιασα γιατί πριν από εμένα πρόλαβε ο σεκιούριτι γκαρντ και την πήρε. Αυτα από εμένα. Τώρα 6 χρόνια μετά που μένω Γερμανία ακόμα έχω κρυφές ελπίδες να τους ξαναδώ, αλλά ακόμα δεν έχουν έρθει!
Άβαταρ μέλους
By Ace_Nek
#23564 Νιώθω τυχερός που ήμουν στη μία και μοναδική συναυλία των KISS στην Ελλάδα. Ακόμα θυμάμαι το συναίσθημα προσμονής εκείνων των ημερών. Ένιωθα όπως το μικρό παιδί περιμένει τα Χριστούγεννα για να πάρει το δώρο του. Απίστευτο! Και στις 18/05/2008 έγινε αυτό που πολλοί από εμάς δεν το πιστεύαμε ποτέ. Οι KISS μπροστά μας, να παίζουν για εμάς. Τους λιγοστούς και πιστούς fan. KISS Forever!
By nickgr74
#23565 time runs...
περασαν 6 χρονια...πως περναει ο καιρος!!!...
αναμικτα συναισθηματα,περηφανια που επιτελους ηρθαν ελλαδα!!!
τα καλα..
-1 φορα ελλαδα..
-τα πολυ ΚΑΛΑ.. γνωρισα ατομα που δεν ηξερα sorry αν ξεχανω ονοματα..
τον ΝΙΚΟ Ν.1!!!,νεκταριο,αντμιν,χαρη,λευτερη,γιαννη,κ αλλους...
αυτο το θεωρω πιο σημαντικο ακομη κ απο την συναυλια..
-----------------
τα κακα---
-φωνητικα paul,ενω πολλοι λεγαν βροχητιδα καπου ειχα ελπιδα οτι μπορει κ ναναι ομως ο χρονος εδειξε αλλα..
-thayer στην σκηνη οσο κ να θελα να μην το σκεφτομαι ο ace δυσκολα εχει διαδοχο.
-εμφανιση οχι οτι βαριοντουσαν αλλα δεν τα δωσαν κ ολα(ισως τους πειραξε το κλιμα).
-κοσμος περιμενα πιο πολυ κ πιο φανατισμενους...(υπηρχαν στιγμες που δεν ξεραν κλασσικα τραγουδια)-
-show.. ελαχιστο pyro,bombs, λογο αερα ουτε κουρτινα ουτε paul fly, ουτε κατεβασμα απο την οροφη.
------------------------------------------------------------------
-α!!και τελος σε μερικες λυκοφιλιες εποχης..
--------------------------
απο την μια ημουν χαρουμενοσ που ειδα την μπαντα εδω απο την αλλη μην λεμε και ψεματα περιμενα πιο πολλα οχι να γινει παλι 1977 η 1996 αλλα την ενεργεια που χαν γερμανια ακομη κ βουλγαρια.
-στα σπαστικα...αναμονη στο ιντερκοτινεταλ να δουμε gene μετα απο ωρες αναμονσ εφυγα...και μετα απο 15 λεπτα εσκασε μυτη ΑΤΥΧΙΑ...
-----
ΠΡΙΝ το τελος ελπιζω σε ενα ταξιδι με την τρελοπαρεα...
ελλαδα δεν το βλεπω να ξαναρθουν,μεγα λαθος η επιλογη της μαλακασσας..
Άβαταρ μέλους
By unholy
#23567 Ελλάδα σίγουρα δε θα τους ξαναέφερνε ποτέ κανένας, αλλά Ευρώπη πιστεύω θα ξαναέρθουν. Νομίζω θα είμαστε όλοι εκεί, ο Paul δε θα την παλεύει για πολύ ακόμα.
Άβαταρ μέλους
By Ace_Nek
#23569 Εντάξει είναι αστείο να ελπίζουμε για Ελλάδα. Νομίζω άλλη μια φορά Ευρώπη την έχουμε εύκολα. Για παραπέρα άγνωστο.
@Nickgr: Amigo αυτά συμβαίνουν μόνο σε σένα και σε μένα. Δε θα ξεχάσω τον Paul που με βλέπει αφηνιασμένο, με δείχνει και μου πετάει πένα. Πήγε 3 άτομα παραπέρα...γαμώ τον αέρα στη Μαλακάσα.
Άβαταρ μέλους
By stefanos1999
#23572 Καλησπέρα και από εμένα...
Ότι και να πώ λίγο θα είναι...
Περίμενα πολλά χρόνια για την στιγμή που θα τους έβλεπα στην Ελλάδα....(για να είμαι σωστός δεν πίστευα ότι θα τους έβλεπα εδώ)...
Δεν θα πω πολλά αφού τα έχουμε πεί από κοντά....
Το σημαντικότερο για εμένα είναι ότι έχω αρκετούς κολλητούς - αδερφούς που γνώρισα εδώ....(φυσικά έχω και κάποιες ιδιαίτερες αδυναμίες.....ΝίκοGr...τι να κάνω το λέω χρόνια)......
Αυτό κρατάω και είναι το σημαντικότερο....
Δεν πιστεύω να έρθουν ξανά Ελλάδα....και δεν θα ήθελα να έρθουν.....
Ελπίζω τον επόμενο χρόνο να είναι στην Ευρώπη και να πάμε όλα τα τρελά αγόρια να τους δούμε για μία τελευταία φορά....
Καλύτερο ταξίδι από τις 6 φορές που τους είδα (και Αθήνα μέσα)...ήταν στην Μαδρίτη.....περάσαμε τέλεια..........................
Άβαταρ μέλους
By Ace_Nek
stefanos1999 έγραψε:Καλησπέρα και από εμένα...
Ότι και να πώ λίγο θα είναι...
Περίμενα πολλά χρόνια για την στιγμή που θα τους έβλεπα στην Ελλάδα....(για να είμαι σωστός δεν πίστευα ότι θα τους έβλεπα εδώ)...
Δεν θα πω πολλά αφού τα έχουμε πεί από κοντά....
Το σημαντικότερο για εμένα είναι ότι έχω αρκετούς κολλητούς - αδερφούς που γνώρισα εδώ....(φυσικά έχω και κάποιες ιδιαίτερες αδυναμίες.....ΝίκοGr...τι να κάνω το λέω χρόνια)......
Αυτό κρατάω και είναι το σημαντικότερο....
Δεν πιστεύω να έρθουν ξανά Ελλάδα....και δεν θα ήθελα να έρθουν.....
Ελπίζω τον επόμενο χρόνο να είναι στην Ευρώπη και να πάμε όλα τα τρελά αγόρια να τους δούμε για μία τελευταία φορά....
Καλύτερο ταξίδι από τις 6 φορές που τους είδα (και Αθήνα μέσα)...ήταν στην Μαδρίτη.....περάσαμε τέλεια..........................

+1 Για Μαδρίτη. Φτάσαμε σε σημείο να ξεχάσουμε για ποίο λόγο είχαμε κάνει το ταξίδι. Η συναυλία ήταν το κερασάκι!
Άβαταρ μέλους
By alexakiss
PsychoHarry έγραψε:Εστω και καθυστερημένα (δεν έχω ιντερνετ αυτές τις μέρες) ας γράψω τι θυμάμαι από αυτή την ιστορική μέρα για όλους εμάς...
Καταρχήν ακόμα δεν το έχω πιστέψει ότι είδαμε τους KISS στην Ελλάδα.Το live πέρασε σαν μία στιγμή και μπορώ να πω ότι δεν θυμάμαι τίποτα.... :!:
Τα μοναδικά πράγματα που με ξενέρωσαν ήταν:
1) Ο λιγοστός και ξενέρωτος κόσμος
2) Η κουρτίνα που έπεσε κατά λάθος στην αρχή
Κατά τ'άλλα ήταν μία σπό τις σημαντικότερες μέρες της ζωής μου!Δεν πίστευα στα μάτια μου όταν βγήκαν στη σκηνή με το Deuce...
Off topic:
Φίλε Alexakiss καλώς ήρθες στην παρέα μας και άν μπορείς γράφε στα Ελληνικά!Επίσης πρέπει να ομολογήσω ότι για "τοποθεσία" έγραψες την 1 από τις 3 πιθανές απαντήσεις που είχα σκεφτεί να βάλω εγώ!Τουλάχιστον το έγραψε κάποιος άλλος,εύγε!

Χαχαχα!!!! Ναι τότε γκρίκλις!!!! Τα είχα συνηθίσει γιατί τα μιλάγαμε στο msn με τους φίλους! Τώρα ελληνικά παντού. Να δείτε που και ο Σάκαρος που του γράφω ελληνικά τον βελτιώνω και κάνει λιγότερα λάθη!
Άβαταρ μέλους
By BartSimmons
#23611 Εγώ λέω να πάμε στην "Space Invader Tour"